Kłucie po prawej stronie brzucha a chora wątroba

Poczułam dzisiaj kłucie po prawej stronie brzucha, na wysokości pępka,na długości jakoś palca. Nie jest to cały czas, jednak co jakiś czas kuje, nie wiem czy to jest wątroba ? Miałam co miesiąc robione badania krwi od zeszłego roku jakoś do marca tego roku, alat aspat zawsze jest w normie, jedynie co było nie tak to troszeczkę podwyższona bilirubina, miałam robiona TK jamy brzusznej i wszystko było w porządku(październik 2012) czy mogę mieć chorą wątrobę? Mam 23 lata. Proszę o radę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzień dobry. Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu miała wykonywane co miesiąc badania krwi z oznaczaniem AspAT/Alat. Jednorazowy ból pod prawym łukiem żebrowym i poniżej nie powinien Pani niepokoić. Może być spowodowany np. niestrawnością. Jeśli jednak ma Pani kamicę pęcherzykową (jeśli tak, powinna być ona opisana w badaniu TK z 2012r.) pomocne w takiej sytuacji powinny być leki rozkurczowe, np. No-spa. Gdyby ból brzucha się nasilił i zaczął promieniować do prawego talerza biodrowego powinna się Pani niezwłocznie zgłosić do lekarza, gdyż może to świadczyć o zapaleniu wyrostka robaczkowego.