Kłucie pod lewym żebrem a podejrzenie pęcherzyka żółciowego

witam,mam pytanie .Otóz dwa tygodnie temu kuło mnie cos lekko pod lewym żebrem a dzisiaj rano wstałam i ból z lewej strony brzucha i lekkie mdłosci.Mam pytanie jaka moze byc przyczyna czy moze to byc woreczek żółciowy.Czekam na usg ale niestety terminy sa długie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej nie są wynikiem schorzeń pęcherzyka żółciowego. Proszę bowiem pamiętać, że pęcherzyk żółciowy położony jest pod prawym podżebrzem. Pani objawy związane są raczej z chorobą refluksową. Sugeruję konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który włączy w leczeniu IPP.