Kłucie pod lewym żebrem na wysokości pępka

Witam, od 2tygodni strasznie mnie kłuje po lewej stronie tuż pod żebrami, na wysokosci pępka. To jest taki dziwny ból, tak jakby swędziało i piekło. Dość często kłuje, a ból nasila się popołudniami i wieczorami. Co to może być? Gdzie mam się zgłosić, i jakie badania wykonać? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn może być bardzo wiele. W tej sytuacji najlepiej zgłosić się na początek do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi badanie kliniczne i będzie miał możliwość zlecenia podstawowych badań krwi i moczu - morfologii i badania ogólnego moczu oraz USG jamy brzusznej.
Jest to wstępna diagnostyka na podstawie której albo zostanie postawiona diagnoza, albo zostanie Pan/Pani skierowany do odpowiedniego specjalisty.