Kłucie pod żebrem a zespół jelita nadwrażliwego

Witam, Od tygodnia mam kłucie pod lewym żebrem, ale nie towarzyszą temu żadne dodatkowe objawy. W lutym tego roku miałam podobne bóle, zrobiłam wszystkie badania (mocz, krew, itp.) oraz badanie USG - wszystko wyszło w porządku. Lekarz rodzinny stwierdził, że to prawdopodobnie zespół jelita nadwrażliwego, lekarz, który robił badanie USG,że być może podrażniona ścianka jelita, która długo się regeneruje. Teraz, po 8 miesiącach dolegliwości wróciły. Co to może być? Czy mam powody do obaw?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Jeżeli dolegliwości się nasilają to zalecam wykonanie badań powtórnie w celu oceny zmian w USG i badań laboratoryjnych (morfologia, ocena trzustki oraz wątroby). Proszę także o konsultację z lekarzem rodzinnym, które może wykonać odpowiednie badanie fizykalne Pani jamy brzusznej co może być pomocne w postawieniu diagnozy. Pozdrawiam