Kłucie pod żebrem po wypiciu kawy i napoju energetycznego

Czego moga byc to objawy? Jak pije kawe i tigery strasznie mnie kuje pod lewym zebrem na srodku. Po kawie zdaza sie kuc serce.Czasami zdaza sie ze wg z tych rzeczy nic nie pije a robi mi sie słabo głowa mnie boli i boli pod zebrami.Jak wstaje to szybko mi serce wali. Wczoraj mi sie zdarzylo ze siedze i zaczelo mi sie slabo robic.teraz zdarza to sie czesto nawed jak nie pije kawy itp to tez kuje pod lewym zebrem.czasami bol jest nie do wytrzymania. Pulsuje mi przy pepku tak jak serce. Pomocy!!!

Witam serdecznie,

Należy zgłosić się do lekarza i wykonać badania, które pomogą w identyfikacji problemu. Bez tego nie można stwierdzić, co tak właściwie Pani dolega. Kofeinę znajdzie Pani w kawie, herbacie oraz napojach z jej dodatkiem w ilości: filiżanka kawy palonej (150 ml - 85 mg); kawa rozpuszczalna (60 mg); parzona herbata (30 mg); a w napojach 20-60 mg kofeiny. Kofeina wchłaniana jest z przewodu pokarmowego do krwi w ciągu 30-45 minut i każdy z nas ma inną wrażliwość na kofeinę i jej wpływ na organizm. Nadmiar kofeiny może wywołać niepokój, przyspieszona akcja serca i nadmierne pobudzenie. Trzeba też pamiętać, że organizm przyzwyczaja się do danego poziomu kofeiny i trzeba dostarczyć jej dużo więcej niż na początku, kiedy ją spożywaliśmy, dlatego na początku pomaga jedna filiżanka z jednej łyżeczki, a potem zaczyna się pić 2-3 filiżanki. Z bólem serca oraz objawami należy zgłosić się do lekarza i wykonać pełną diagnostykę.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann