Kłucie podczas biegu i ból biodra 3 lata po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych kolana

Witam 3 lata temu przechodziłem rekonstrukcje więzadeł krzyżowych prawego kolana. Materiał do rekonstrukcji pochodził ze ścięgna pod rzepką. Przez ten okres do lipca tego roku ciągle aktywny fizycznie do momentu jak pojawił sie ból, kłucie podczas biegu pod rzepką. Dolegliwość ta pojawia sie w momencie biegania i wykonywania przysiadu. Drugi temat to ból biodra tej samej nogi. Ból jest tępy i potrafię go odczuwać nawet przez sen. Wchodząc po schodach cos strzyka. Jakieś sugestie?

Ból okolicy kolana może mieć swoje źródło w osłabionym ścięgnie rzepki, które doprowadziło do jego zwyrodnienia. Przydatna powinna być praca manualna na tej okolicy oraz odpowiednie ćwiczenia wzmacniające.

Ból biodra może być i skutkiem i przyczyną dolegliwości kolana. Warto ocenić biomechanikę ciała. Złe ustawianie kończyny podczas biegu w wyniku np. słabych mięśni stabilizujących biodro może skutkować bólem tej okolicy.

Pozdrawiam i zapraszam na www.proreh.pl