Kłucie serca, bóle promieniujące na plecy

Witam.Mam pytanie,od paru dni mam kłucia serca,nie kiedy ból jest uciążliwy,bo aż promieniuje mi na plecy i pod pachy,momentami drętwieją mi ręce.Szybko się męczę.Martwię się,ale jednak do lekarza nie mogę się zebrać.Proszę mi podpowiedzieć,czy mam się czego obawiać,czy to po prostu może być spowodowane przez nerwy w pracy,bo tylko tam jej mam.Z góry Dziękuję :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Somatycznie może być to wynik patologii układu krążenia, schorzeń kręgosłupa jak i wielu innych nieprawidłowości. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.