Kłucie serca po wypiciu kawy

Mam 19 lat. Ogólnie nigdy nie piłam kawy, bo po prostu nie lubie. Zawsze tylko inka zbożowa. Jednak od jakieś czasu czasem zdarza mi się wypić kawę rozpuszczalną, ale to tak raz na miesiąc.. tylko po wypicu boli/kuje mnie serce, dlaczego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kawa zwiększa ciśnienie krwi i może przez to oddziaływać na układ sercowo-naczyniowy. Warto w tym momencie wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz EKG serca.