Kłucie w boku a nerwobóle

Kluje mnie po lewej stronie tak po srodku miedzy zebrami a koscia miednicy. Co to moze byc? Czy to moga byc nerwobole czy cos powazniejszego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby jelita grubego, jajnika, czy układu moczowego.

Na podstawie podanego opisu nie można wnioskować co jest dokładnie przyczyną, jednak z pewnością objawy, które Pani/Pan opisuje wymagają wyjaśnienia. Konieczne jest wykonanie badań podstawowych, w tym również badania kału w kierunku obecności krwi utajonej. Pomocne może okazac się badanie USG.
Niestety bez badania, możliwości dokładnego zebrania wywiadu, a w tym wypadku również badania per rectum nie da się postawić rozpoznania, konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego, w razie konieczności lekarz skieruje Panią/ Pana do specjalistów.

Pozdrawiam