Kłucie w głowie w górnej części

Witam. Mam 28 lat i od kilku tyg mam dziwne klocie w głowie w górnej części głowy oraz lewy i prawy bok u góry jakby na czubku. Jestem osóba otyła, bardzo ostatnimi czasy znerwicowana bardzo szybko się denerwuje.oraz posiadam zaczerwienienie policzków jakbym Np była zmęczona a taka się nie czuje. Problemy z koncentracja to co może być? Jakie badania powinnam wykonać? Czy to nerwica ? Czy coś poważniejszego ? Anna

Objawy które Pani podała mogą mieć różne źródła. Podwyższone ciśnienie, wysoki cholesterol, stres, niedotlenienie... Badania jakie warto zrobić, aby wykluczyć podłoże organiczne to np tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. W Pani sytuacji, na początek najlepszym jednak będzie zadbanie o zdrowy tryb życia, tj. odpowiednia dieta, spacery, nawodnienie organizmu oraz w miarę możliwości zredukowanie stresu. Głównie dotlenienie poprzez spokojny spacer może przynieść ulgę. Pani dolegliwości mogą mieć genezę o podłożu zarówno psychicznym jak i somatycznym. Pozdrawiam

Dzień dobry!
W pierwszej kolejności polecam udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej aby wykluczyć podłoże somatyczne dolegliwości (tzn. "z ciała"). Dopiero wówczas gdy lekarz stwierdzi, że przyczyna może być psychiczna, należy udać się na konsultację do psychiatry bądź psychologa.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.