Kłucie w jajniku a ciąża

Moja sytuacja jest taka. 10 sierpnia skończyłam brać opakowanie 2 dni przed dniem, w którym powinnam. Stosunek odbywałam zarówno 8-ego sierpnia jak i 15-tego.  Po siedmiu dniach zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek anty. Tym razem innych. Teraz po miesiącu dostałam normalne krwawienie z ostawienia.  Jednak od jakiegoś czasu mam pęcherzyk wewnątrz jamy ustnej, który wygląda na nadżerkę. Nie wiem jednak czy ma to jakieś znaczenie. Na pewno wiem, że nie mogę się go pozbyć. Krwawienie się już zakończyło a ja wciąż czuje kłucie w lewym jajniku.  Dosyć silne. Zawsze tego typu ból ustępował po kilku dniach. Tymczasem utrzymuje się on w postaci kłucia jednego z jajników. Poza tym mam okropne zawroty głowy i mało jem. Jest szansa, że jednak jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pomimo, iż nieprawidłowo przeszła Pani z jednego rodzaju tabletek antykoncepcyjnych na drugi, wystąpienie krwawienia z odstawienia raczej wyklucza ciążę, choć nie jest to nigdy 100%. W razie wątpliwości, proponuję wykonać test ciążowy.

Opisane przez Panią objawy, nie są objawami ciąży (ale też jej nie wykluczają). Ze względu na ból jajnika, proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia m.in.  zapalenia przydatków. Osłabienie i zawroty głowy mogą świadczyć np. o anemii - by ją wykluczyć, należy wykonać badanie morfologii krwi.

Opisana przez Panią zmiana w jamie ustnej jest najprawdopodobniej aftąTutaj znajdzie Pani informacje, co to jest i jakie są domowe sposoby radzenia sobie z nimi.

Serdecznie pozdrawiam!