Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłucie w klatce piersiowej a choroba serca

Witam mam często kłucia w klatce piersiowej kilka razy zdarzyło mi sie że przy tym ból promieniuje do ramienia.W wieku dziecięcym miałam stwierdzone szmery w komorze serca.W mojej rodzinie siostra choruje starsza na serce i młodsza oraz kuzynka.Obawiam sie ze to genetyczne czy to jest możliwe mam dopiero 23 lata
KOBIETA ponad rok temu

Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze

Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Groźne dla życia choroby serca mogą ujawniać się też w młodszym wieku, zwłaszcza przy istniejącym obciążeniu rodzinnym i dolegliwościach w przeszłości. Powinna się Pani skontaktować z kardiologiem, który na podstawie zebranego wywiadu i badania przedmiotowego zleci konieczne badania i ew. wykluczy odczuwane kłucia w klatce piersiowej jako objaw choroby serca.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Kłucia w klatce piersiowej w okolicy serca nie muszą być spowodowane problemami kardiologicznymi. Umiejscowienie tych dolegliwości często tylko pozornie wskazuje na kardiogenny ich charakter. Nie można jednak wykluczyć na podstawie tak opisywanych objawów ich związku z chorobą serca. Szmer o którym Pani pisze jest jedynie objawem, który może być związany z chorobą lub wadą serca ale może również być tzw. szmerem przygodnym występującym w zdrowym sercu. Należałoby ustalić jakiego typu szmer stwierdzano u Pani i czy może on mieć związek z opisywanymi obecnie dolegliwościami. Ostry, kłujący, punktowy ból w okolicy serca nie jest typowym bólem ,,wieńcowym’’ , a więc takim który może poprzedzać np. zawał mięśnia sercowego. Może być jednak objawem innych problemów kardiologicznych jak również symptomem nie związanym z chorobą serca. Trudno również określić czy występują rodzinne uwarunkowania chorób układu krążenia ponieważ nie precyzuje Pani jakie to są schorzenia u Pani rodzeństwa. Żeby wiarygodnie rozstrzygnąć wszystkie nurtujące Panią problemy należy zgłosić się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy