Kłucie w klatce piersiowej a tabletki antykoncepcyjne

Witam, od kilku dni biorę tabletki antykoncepcyjne i zauważyłam u siebie, że miewam uczucie kłucia w klatce piersiowej i czasem w okolicach serca. Nie jest to silne, ale mnie zaniepokoiło. Zastanawiam się czy nie jest to nerwoból, bo ostatnio nieco się denerwuję. Poza tym mam podobne kłucie, jakby ktoś wbijał mi szpilkę w nogach i tułowiu, raz na jakiś czas w ciągu dnia. Czy powinnam się niepokoić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Dolegliwości, które się u Pani pojawiły mogą być nerwobólami.
Jednak istnieje związek pomiędzy rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a pojawieniem się dolegliwości. Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są powikłania zatorwo-zakrzepowe, do których zalicza się zatorowość płucna.
Dlatego konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu aby wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam