Kłucie w klatce piersiowej - co mi dolega?

Od dawna co jakiś czas miewam kłucie w klatce piersiowej. Najczęściej było to w okolicy mostka i żeber, a dzisiaj boli mnie pod prawym obojczykiem(patrząc z mojej strony), nad prawą piersią, już kilka godzin i nie chce przestać. Dostałam od lekarza rodzinnego tabletki na to, ale pomogły tylko na poprzednie objawy, ale dzisiejszy po zjedzeniu tabletki nie ustąpił. Nie wiem od czego to jest. Proszę o wyjaśnienie. Mam 15 lat. Jestem dziewczyną.

Witam serdecznie,

Niespecyficzne dolegliwości w klatce piersiowej wymagają wykluczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego, oddechowego oraz zmian w obrębie układu kostnego klatki piersiowej.

Dlatego należy wykonać podstawowe badania z krwi, ekg oraz rtg klatki piersiowej. Należy zgłosić się na wizytę do lekarza rodzinnego, aby wyjaśnić przyczynę tych dolegliwości.

Pozdrawiam