Kłucie w klatce piersiowej. Czy to może być rak serca?

Witam, wiem, że już było tu kilka podobnych przypadków, lecz nie były one dokładne takie same jak mój. Problem polega na tym, że od ok. tygodnia czuję kłucie w klatce piersiowej, dokładnie między mostkiem a szyją. Boję się, że to może być coś poważnego, jak np. rak płuc. Dodam, że paliłem od ok. 2 lat mniej więcej paczkę papierosów na tydzień, lecz ostatni miesiąc, z powodu operacji i rehabilitacji (zerwane więzadło w kolanie), przestałem palić, po czym znów wróciłem do nałogu i wtedy zacząłem odczuwać to kłucie. Zaczynam się naprawdę denerwować i obawiać o samego siebie, więc proszę o pomoc. Druga sprawa jest taka, że jutro mam mieć robione badania na coś totalnie innego, ale mają pobierać mi krew i robić zdjęcie kręgosłupa. Moje drugie pytanie jest takie, czy te badania mogą potwierdzić lub wykluczyć coś poważnego, związanego z kłuciem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Kuba
ponad rok temu

Witam!
Czy to kłucie jest związane z wysiłkiem fizycznym, spożywanymi posiłkami, paleniem papierosów? Kiedy ustępuje? Kiedy się nasila? Czy leczy się Pan na jakieś inne choroby? Ile ma Pan lat, bo tego też nie wiem? Czy w rodzinie występowały choroby serca lub nowotwory?
Jak Pan widzi jeszcze wiele brakuje, żebym mógł udzielić Panu jakiejkolwiek odpowiedzi. RTG klatki piersiowej może pomóc wstępnie wykluczyć np. duży guz płuca.
Co do badań, nie napisał Pan jakie to mają być badania krwi, więc ciężko mi odpowiedzieć czy one pomogą w diagnostyce Pana dolegliwości. Na pewno zalecałbym wykonanie pełnego lipidogramu i pomiaru cukru we krwi na czczo.
Jeśli będzie Pan miał więcej informacji, proszę o ponowny kontakt.