Kłucie w klatce piersiowej i niskie ciśnienie

Witam! Mam ostatnio objawy kłucia z prawej strony klatki piersiowej trwające od jakiegoś czasu, dodatkowo muszę powiedzieć, że mam krótki oddech. Mam 25 lat, palę 30 i więcej papierosów dziennie, i wypijam kilka kaw, ponieważ mam niskie ciśnienie. Dodatkowo nie zawsze jem śniadania i zdarza mi się pić alkohol (raz w tygodniu) Czy moje objawy mogą być oznaką jakiejś choroby?

Witam!
Opisane objawy nie są swoiste i trudno wskazać jednoznaczną przyczynę, jednakże nie można ich lekceważyć i należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładnego wywiadu, badania fizykalnego oraz wykonania podstawowych badań. Objawy te mogą sugerować chorobę serca (mało prawdopodobne z uwagi na młody wiek), przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (również mało prawdopodobne z uwagi na wiek, ale trzeba uwzględnić biorąc pod uwagę liczbę palonych papierosów) lub inne. Objawy mogą również wynikać z niezdrowego stylu życia i wiązać się z nadmiernym stresem i używkami - kawą i papierosami (najbardziej prawdopodobna przyczyna!). W związku należy wykonać morfologię krwi, OB i CRP, badanie ogólne moczu, EKG, zdjęcie RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, transaminazy, mocznik, kreatynina, bilirubina, glukoza na czczo, lipidogram. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego oraz do zmiany stylu życia (szczególnie ograniczenia lub rzucenia palenia i ograniczenia kawy!). Pozdrawiam serdecznie!