Kłucie w klatce piersiowej po tabletkach antykoncepcyjnych

witam, czy normalnym jest, żeby po 3 tabletkach antykoncepcyjnych (microgynon) mieć bolesność łydki, kłucie w niej i ciągły ból? tak jak i kłucie i ściski w klatce piersiowej? jestem przerażona dosłownie. Wzięłam 7 tabletek i przestałam je zażywac, bo czuję się fatalnie. Czy bardzo sobie zaszkodzę robiąc taki unik?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie nie są naturalne podczas stosowania antykoncepcji. Jeśli czuła się Pani tak źle, jak to Pani opisuje, zdecydowanie postąpiła Pani prawidłowo odstawiając tabletki. Jeśli objawy nie ustąpią, sugeruję bezpośrednią konsultację z lekarzem.