Kłucie w klatce piersiowej podczas poruszania

Witam. Od paru dni odczuwam silne kucie (pieczenie) w lewej cześć klatki piersiowej. Dolegliwość ta występuje w nocy, jest tak silna ze mam problemy z przewróceniem sie na drugi bok lub z wstaniem z lóżka. Przy tych czynnościach ból narasta. Dodatkowo odczuwam bol lewej ręki i pod lewą łopatką. Proszę o odpowiedz i porade. Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości najpewniej wynikają z patologii kręgosłupa. Przede wszystkim sugeruję zatem wykonanie RTG kręgosłupa. Jeśli wynik będzie nieprawidłowy, być może konieczne będzie poszerzenie diagnostyki, w tym konsultacja neurologiczna i wykonanie MRI kręgosłupa.