Kłucie w kolanie po chondromalacji rzepki

Witam, w kwietniu miałem operację na chondromalację rzepki. Pousuwano mi wolne ciała w kolanie itp. Na chondromalację dopiero po operacji brałem 3 dawki kwasu hialuronowego. Dalej czuje jednak "klucie" w kolanie. Lekarz powiedział mi, ze bez cwiczen na miesnie te zastrzyki nie maja sensu. Ze trzeba cwiczyc "czworke", "przywodziciele" i jednego zapomnialem. Czy Panstwo sie z tym zgadzacie i jakiego typu cwiczenia trzeba stosowac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie mając możliwości Pana zbadać, w pełni rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie. Jeśli jednak takie postępowanie zalecił specjalista ortopeda, to powinien Pan mu zaufać. To lekarz prowadzący powinien także zasugerować konkretne ćwiczenia albo skierować do rehabilitanta/fizjoterapeuty.