Kłucie w okolicy prawej piersi i ból w karku

Witam. Od ponad doby odczuwam dziwne kłucie w okolicy prawej piersi (ból nasila się przy głębokim wdechu, leżeniu na prawym boku) oraz ból prawej strony karku (co uniemożliwia mi swobodne poruszanie głową w tym kierunku). Nigdy wcześniej takich objawów nie miałem. To coś poważniejszego? Może jakiś nerwoból - chociaż nie wydaje mi się bym się czymś denerwował. Dodam, że dźwigałem nic, nie ćwiczyłem przez pewien już okres.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może długi czas przebywał Pan w niewygodnej pozycji, np w czasie snu? albo jazy samochodem? Co do bólu w klatce piersiowej wskazane ekg aby wykluczyć sercowe przyczyny.
Pozdrawiam