Kłucie w podżebrzu a problemy żołądkowe

Witam, czy uczucie kłucia, ucisku, gniecenia w prawym podżebrzu może być powiązane z problemami żołądkowymi? Mam skierowanie na gastroskopie, podejrzenie choroby refluksowej i typowe objawy jak zgaga, gniecenie pod mostkiem, wzdęcia. Natomiast od jakiegoś czasu miewam też właśnie taki nietypowy ból, nie jest bardzo mocny tylko taki dyskomfort. Miałem wykonywane badania krwi, próby wątrobowe, USG jamy brzusznej i wyszły wporzadku. Czy taki ból może być od trzustki? Miewam również luźne stolce, 1 do 2 dziennie, nie wydają się tłuszczowe, są od brązowego do jasno brązowego może delikatnie żółtego. Jestem osobą bardzo nerwową, mam nerwicę lękowa przed groźną chorobą, miałem już diagnozowane różne potencjalnie schorzenia na podstawie występujących objawów, nie zostało nic stwierdzone a z czasem objawy ustępowały. Sam już nie wiem czy to może być na podłożu psychicznym. Jestem przybity bo założyłem najgorsze po raz kolejny, czytam internet i wyszukuję kolejne objawy u siebie poważnych chorób. Od dwóch dni odczuwam też nudności przy jedzeniu, przez to nie mogę dużo zjeść mimo że odczuwam uczucie głodu. Byłem dwa dni temu u lekarza rodzinnego, zbadał mi palpacyjnie jamę brzuszną i nie stwierdził wyczuwalnych nieprawidłowości. Proszę o poradę.

Dyskomfort w podżebrzu może mieć różne przyczyny, również gastrologiczne. Proponuję poczekać na zaplanowaną gastroskopię, ewentualnie z uwagi na nasilone objawy lękowe skontaktować się z prowadzącym psychiatrą. Pozdrawiam.