Kłucie w prawym boku a podejrzenie kamieni

witam mam pytanie od 6 lat kuje mnie prawy bok badania wszystko w normie krew mocz usg i ginekolg i rezonans tez bylam ostatnio u urologa zrobil usg i mowil ze mam zastuj nerce praej co to moze byc juz operacja czy nie a mocz okik prosze mi odpisac dziekuje ..jakby byly kamienie to by wyszly na usg

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zastój w prawej nerce zdecydowanie może być przyczyną dolegliwości bólowych w okolicy lędźwiowej. Leczenie zastoju polega na odtworzeniu przepływu moczu, poprzez cewniki przezskórne czy też moczowodowe. Przede wszystkim należy jednak ustalić przyczynę zastoju. Warto powtórzyć USG pod kątem kamicy. Jeśli USG wykluczy kamicę konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka obrazowa. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko niezwłocznie udać się na najbliższy oddział urologiczny!