Kłucie w sercu - czy to nerwica?

Mam na imię Marzena i 42 lata, witam, mam w sercu kłucia - nie są one codzienne, tylko czasem, ale nie wiem co to może być - czuję jakby mi serce miało eksplodować napięte, napięte i jeszcze raz napięte. Nie jest to codziennie, ale jak mnie już złapie, to trzyma po parę dni. Dostałam od lekarza lek antydepresyjny, tyle tylko że angielski - niestety tabletki mi się kończą, a nerwica nie przechodzi. Pomóżcie!

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam serdecznie,
W przypadku niespecyficznych dolegliwości w klatce piersiowej należy wykluczyć schorzenia układu krążenia, oddechowego oraz schorzenia kręgosłupa. W tym celu konieczne są podstawowe badania czyli badani krwi (morfologia, TSH, elektrolity), EKG oraz rtg klatki piersiowej i odcinka piersiowego kręgosłupa. Z opisu wynika, że są to zaburzenia nerwicowe. Jednak nie można z całą pewnością wykluczyć innych przyczyn Pani dolegliwości bez wykonania badań.
Jeżeli leki, które Pani dostała nie pomagają konieczna jest ich zmiana. Dlatego należy umówić się na wizytę do lekarza prowadzącego. Do tego czas może Pani zastosować preparat zawierający kompleks witamin B oraz magnez.
Pozdrawiam

0

Witam,

jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty