Kłucie w sercu po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych miałam problemy z sercem: kołatanie, kłucie. Odstawiłam je potem znów zaczelam brać(1 mies.) objawy wróciły tak jak za 1 razem. i utrzymują się juz pól roku lecz z mniejszą częstotliwością. Kardiolog po wykonaniu Holtera stwierdził jedynie ze moje serce pracuje nienaturalnie szybko. Ostatnio wziełam amfetamine i czyje 2 dzień ucisk na serce. Czy to jest jakaś wada serca? Czy to naturalna reakcja?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli występujące objawy wiąże Pani z zażywaniem środków antykoncepcyjnych, powinna je Pani odstawić i rozważyć inną metodę antykoncepcji (najlepiej skonsultować to z lekarzem ginekologiem).
Amfetamina dodatkowo przyśpiesza puls i zwiększa ciśnienie tętnicze. Jeśli więc ma Pani stwierdzoną przez kardiologa tachykardię, zażywanie środków odużających może doprowadzić do zagrożenia zdrowia a nawet życia.
Zdecydowanie odradzam stosowanie w/w narkotyku (i innych) w przyszłości, nie tylko z uwagi na możliwość uzależnienia, ale także ryzyka nagłego zgonu sercowego.