Kłucie z lewej strony klatki piersiowej i bóle kręgosłupa szyjnego

Witam! Mam 27 lat i od paru dni miałam kłucie z lewej strony klatki piersiowej, takie nerwobóle, zwłaszcza jak leżałam na lewym boku. Od wczoraj ból przeszedł mi na plecy i między piersiami w okolicy mostka, pobolewa też mnie kręgosłup szyjny. Z czym to może być związane oraz w jaki sposób mogę sobie pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn, z uwagi na wiek przyczyny sercowe są mało prawdopodobne. Biorąc pod uwagę całość obrazu można podejrzewać jako przyczynę zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Dzisiaj jest to bardzo powszechny problem, nie można go pominąć. Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym w celu zbadania oraz zleceń badań dodatkowych, tj. morfologia krwi, badanie ogólne moczu, zdjęcie klatki piersiowej, USG jamy brzusznej. Pozwoli to wstępnie ocenić przyczynę i zastosować odpowiednie leczenie. Do tego czasu proponuję spróbować zastosować leki przeciwbólowe. Pozdrawiam serdecznie!