Kłucie z prawej strony brzucha w 28 tygodniu ciąży

Mam ból w rodzaju kłucia z prawej strony brzucha, dokładnie z boku pośrodku i jestem w 28 tygodniu ciąży. Wcześniej się to nie pojawiało, ból pojawił się wieczorem poprzedniego dnia i powtórzył się dzisiaj o podobnej porze. Jak się nie ruszam raczej chyba nie boli, dopiero jak wstanę lub się zegnę.Czy to może być spowodowane np. powiększaniem się brzucha, czy raczej należałoby sprawdzić, co się dzieje?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W takim przypadku ( gdy nadal dolegliwości bólowe utrzymują się ) należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę. Gdy wykluczone zostaną położnicze przyczyny dolegliwości można ewentualnie wykonać usg jamy brzusznej aby zbadać wątrobę ( rzutowanie dolegliwości bólowych odpowiada tej okolicy). Pozdrawiam