Kłujące bóle i zmęczenie a powiększenie węzłów chłonnych

Witam, mam 18 lat i od 6 miesiecy powiekszony wezel chlonny pod lewa pacha. Bylam z tym u lekarza dwa miesiace temu i zrobil mi USG, powiedzieli ze to powiekszony wezel chlonny i ze mam sie nie martwic.. Ale ostatnio zauwazylam ze wyczuwam tez wezel chlonny pod prawa pacha... sa troche tkliwe, o delikatnie bola kiedy je dotykam.. mam tez od czasu do czasu klujace bole w klatce piersiowej.. bol brzucha, kolana oraz bioder.. i na dodatek ciagle jestem zmeczona, nie mam na nic sily. Co to moze byc?

W takim wypadku radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który po bezpośrednim badaniu fizykalnym być może wykonaniu badań dodatkowych laboratoryjnych (np. morfologii z rozmazem) zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Oczywiście należy rozważyć ponowne wykonanie USG dołów pachowych ze świeżą oceną węzłów chłonnych w obu pachach. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że golenie sobie pach wywołuje mikrourazy, a przez to może dojść do odczynowego, zapalnego powiększenia węzłów chłonnych w pachach.

Witam , przepraszam , ale nie jestem jasnowidzem i nie mogę odpowiedzieć na pytanie "co to może być?". Proponuje udac sie ponownie do lekarza rodzinnego , ktory zleci badania i skieruje do odpowiedniego specjalisty! z.żurawski