Kłująco-uciskające bóle głowy, silny ból czoła i pulsowanie w skroniach a kifoza piersiowa

Witam.Od wakacji mam kłująco-uciskające bóle głowy,silny ból czoła i pulsowanie w skroniach.Robiłam podstawowe badania krwi i moczu-ok,a także dna oka-ok.Ból trwa codziennie,a czasem dochodzą do tego uderzenia gorąca do głowy,czerwone uszy i wypieki na twarzy.Byłam u neurologa-stwierdził napięciowe bóle głowy,ale wciąż się martwię,że to może być coś strasznego.Nie mam żadnych innych objawów.Dodam,że mam kifozę piersiową.Czy od tego może tak bardzo boleć głowa?

Raczej nie może.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI, badanie angio), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.

Określenie "kifoza piersiowa" jest prawidłową nazwą krzywizny kręgosłupa w odcinku piersiowym. Owa kifoza może być pogłębiona lub spłaszczona.
Odcinek piersiowy nie musi, ale może być przyczyną bólów głowy polecam udać się do fizjoterapeuty, który jest terapeutą manualnym lub do osteopaty.