Kłujący ból brzucha i wzdęcia 2 tygodnie po porodzie

Od 4 dni doskwiera mi kłujący ból brzucha z prawej strony.Nie jest to ból ciągły.Czasami boli mnie prawy bok - na wysokości pępka i ciągnie do kręgosłupa,czasami jakby promieniował do lewej strony. Podczas ruchu jest mniej odczuwalny. Dodatkowo od dzisiaj częściej oddaje mocz.Mam wzdęcia, kał co 2 dni. Jestem 2tyg po porodzie,czy taki ból może być spowodowany obkurczaniem się macicy?,czy wskazuje na coś poważniejszego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Teoretycznie może być to ból spowodowany obkurczaniem się macicy. Jednak zwykle ten akurat proces trwa znacznie krócej. Warto wykonać badanie USG jako kontrola wspomnianych objawów.