Kłujący ból brzucha przy prostowaniu się

Witam. Mam 17 lat i już od dłuższego czasu odczuwam kłujący ból brzucha występujący jakby w okolicach pępka, jednak dokładnie nie potrafię zdefiniować miejsca. Ból pojawia się raz na jakiś czas (wydaje mi się, że około raz na tydzień) i nie występuje kiedy siedzę, dopiero kiedy wstanę i spróbuję przyjąć wyprostowaną pozycję - muszę się wtedy poruszać lekko pochylony. Ból raczej nie jest poprzedzony jakimś dużym wysiłkiem fizycznym. Bardziej wydaje mi się, że pojawia się gdy siedzę przy komputerze po czym wstanę dość gwałtownie (jednak taka sytuacja jest codziennie, gdyż dużo czasu spędzam przy komputerze). Pytania, które znalazłem na forum nie do końca były zgodne z moimi objawami, a jeśli nawet któreś były, to rozwiązanie nie pasowało np: do mojego stylu życia :) Dziękuję za odpowiedzi!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane bóle prawdopodobnie nie mają znaczenia chorobowego.
Trudno wyjaśnić ich przyczynę. Proponuję zastanowić się nad prawidłową pozycją pracy przy komputerze.

Jeśli dolegliwości nasilą się lub zwiększą częstotliwość należy skonsultować problem z lekarzem pierwszego kontaktu.