Kłujący ból jajników i ból podbrzusza a prawdopodobieństwo ciąży

Postanowiłam rozpocząć współżycie wraz z moim chłopakiem, zabezpieczamy się prezerwatywami i staramy kochać w dni niepłodne, od kilku dni kują mnie jajniki i podbrzusze, mam opuchnięte wew. narządy płciowe, kochaliśmy się 2, 3, 9, 16 i 18 stycznia, nie wiem co się dzieje, proszę o pomoc :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli prezerwatywa była prawidłowo założona i nie doszło do jej uszkodzenia przy którymkolwiek z w/w stosunków, to ryzyko zapłodnienia praktycznie nie istnieje. Opisane objawy nie należą do typowych dla ciąży. Jeśli jednak czuje się Pani niepewnie - proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie. Jednocześnie w związku z faktem rozpoczęcia aktywności seksualnej wskazana jest kontrolna wizyta u ginekologa oraz wykonanie cytologii.