Kłujący ból penisa - czym może być spowodowany?

Witam. Od wczoraj mam problem. Po kąpieli, w odstępie około godziny, pojawił się u mnie ból penisa - czuję jakby mnie ktoś nakłuwał igłą od środka. Ból dotyczy jednego miejsca na prąciu i występuje okresowo co kilka lub kilkanaście minut, jest narastający i trwa od 1 do 3 sekund. Chwilami mam też wrażenie, jakby mi się chciało oddać mocz. Przy samym oddawaniu moczu ból nie występuje (momentami czuję nawet chwilową ulgę). Wieczorem uprawiałem z żoną seks (po dwudniowej przerwie) i ból również nie wystąpił przy wytrysku. W zeszłym roku miałem zapalenie cewki moczowej, która była wyleczona przez urologa, miałem też kamicę nerkową, ale staram się ją kontrolować (faktem jednak jest, że w ostatnim tygodniu spożywałem mało płynów). Co może być tego przyczyną? Ból pojawił się nagle i w zasadzie znikąd. Nie wydaje mi się, abym w jakiś sposób nadwerężył członka. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Objawy jakie Pan opisuje mogą wskazywać na podrażnienie cewki moczowej, być może spowodowane otarciem lub infekcją. Doraźnie można zastosować leki przeciwbólowe (np. paracetamol 1-2 tbl co 4 godziny) oraz NoSpę (3x 1tbl). Proszę postarać się także o odpowiednie nawodnienie (przynajmniej 1-1,5 l płynu). Okolice cewki moczowej można posmarować także kremem/maścią z pantenolem (np. Alantan). Jeżeli te doraźne zabiegi nie pomogą trzeba będzie zgłosić się do lekarza, który jeżeli stwierdzi cechy infekcji zaleci odpowiednie leczenie oraz badanie moczu.
Pozdrawiam serdecznie