Kłujący ból pod żebrem

Witam! Mam 24 lata i mam mały problem. Od pewnego czasu odczuwam kłujący ból z przodu po lewej stronie, a dokładnie pod żebrem. Miałem małe podejrzenia, że być może chodzi tutaj o trzustkę, bo ból nasilał się najczęściej po jedzeniu. Lecz po paru dniach spokoju ból przeniósł się w okolice lewej nerki. Nie mam problemu przy oddawaniu moczu i stąd tutaj mój niepokój. Co i z jakiego powodu mam kłujący przeszywający ból. Czy jest się czym niepokoić i czy powinienem udać się do lekarza rodzinnego ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz EKG serca i usg jamy brzusznej.