Kłujący ból w brzuchu w czasie ciąży

Witam! Jestem obecnie w 8 tygodniu ciąży. Ponieważ kilka dni temu miałam w ciągu 3 dni pojedyncze bóle w podbrzuszu (jeden skurcz macicy jak na okres), zgłosiłam się do lekarza na kontrolę. Pani doktor powiedziała tylko, że macica jest miękka, nie widzi krwawień z ujścia szyjki macicy. Ale zaleciła zrobienie USG. Lekarz wykonujący USG stwierdził, że wszystko jest w porządku. Dziecko rozwija się prawidłowo. CRL 14 mm, FHR 162/min. Ale poniżej dolnego bieguna jaja płodowego wykrył wynaczynioną krew lub krwiak w fazie organizacji o wymiarach 10x6 mm oraz 7x5 mm”. Stwierdził, że to niegroźne zmiany i że powinny się same wchłonąć. Czy powinnam się niepokoić?

Dodam, że staram się dużo leżeć, nie przemęczam się, nie pracuję, nie wykonuję jakichś ciężkich czynności domowych. Od czasu do czasu miewam kłujące bóle w brzuchu, coś jakby ukłucie igły od środka. Nie jest to ból nieznośny, ale przychodzi co jakiś czas. Czy powinnam się martwić takim bólem? Dodam, iż innych bólów w podbrzuszu nie odczuwam. Czasami tylko odnoszę wrażenie, że coś mnie rozpycha od środka.

Witam!
W tej chwili na podstawie badania ginekologicznego oraz badania USG nie stwierdzono zmian stanowiących bezpośrednie zagrożenie ciąży. Wydaje się, że w chwili obecnej nie ma powodów do niepokoju. W przypadku pojawienia się krwawienia bądź wyraźnych bólów brzucha (nasilenia dolegliwości) wskazana jest wizyta u ginekologa. Bardzo dobrze, że prowadzi Pani spokojny tryb życia. Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego. Pozdrawiam serdecznie!