Kłujący ból w klatce piersiowej. Co może być przyczyną?

Witam :) Mam pytanie. Od jakiegoś czasu (niedawno) sporadycznie mam problemy z oddychaniem. Zawsze trwało to najdłużej 3 minuty i zdarzało się rzadko. I w ogóle nie zwróciłoby to mojej uwagi, gdyby nie fakt, że dzisiaj od samego rana to nie ustępuje, a jest już wieczór. Wygląda to mniej więcej tak, że coś mnie boli w klatce piersiowej i gdy chcę wziąć oddech, to okropnie mnie kłuje. Ból się nasila kiedy zmieniam pozycję. Przespałam się chwilę, ale przeszkadzał ból. Kilka razy ból był tak mocny, że upadłam. Dodam jeszcze, że wczoraj bardzo mocno poleciałam na stół, na lewą stronę, ale nie wiem, czy w klatkę piersiową też uderzyłam, bo nic z tego nie pamiętam. Tylko kuzynka mi mówiła, że uderzyłam mocno. Chciałam się dowiedzieć, czym to może być spowodowane i czy samo przejdzie? Jakby nie przechodziło, to po jakim czasie iść do lekarza i czy w ogóle iść? Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywany kłujący ból w klatce piersiowej ma charakter opłucnowy. Może być spowodowany przez zapalenie płuc z odczynem opłucnowym, przez gromadzący się płyn w jamie opłucnej i inne choroby opłucnej. W Pani przypadku przyczyną może być doznany uraz. Warto byłoby zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego już teraz, w celu dokładnego zbadania i zlecenia badania rentgenowskiego klatki piersiowej, które ukaże ewentualne nieprawidłowości dotyczące żeber lub opłucnej i płuc.

Nie napisała Pani nic o tym, ile ma lat, na co się leczy lub leczyła itp. Bez tych informacji nie mogę nic więcej powiedzieć na temat Pani dolegliwości.

Do tego czasu może Pani stosować doustne leki przeciwbólowe. Warto też zalecić sobie odpoczynek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.