Kłujący ból w klatce piersiowej na wysokości lewej piersi

Uzupelniam moje wczorajsze zapytanie gdyz mam poczucie ze nie dokladnie opisalam dokuczajacy mi bol.Bol jaki odczuwam jest klujacy umieszczony na wysokosci lewejpiersi tylko ze w srodku. Najczesciej pojawia sie wieczorem gdy leze w lozku ale coraz czesciej zdarza sie i w ciagu dnia. Stwierdzono takze u mnie zespol Tietza jednak jest to inny rodzaj bolu. Zastanawiam sue nad kolejna wizyta u kekarza tylko nie wiem czy jest sens gdyzznowu moge uslyszec ze nic mi nie jest. Wiec skad te bole?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem nerwoból, wynik zespołu Tietza (nawet jeśli standardowo ból ma inny charakter), konsekwencja patologii gruczołu piersiowego ale także skutek schorzeń układu krążenia. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym USG piersi oraz EKG. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ.