Kłujący ból w nadbrzuszu w 16 tygodniu ciąży

Jestem w 16 tyg ciąży, co kilka tyg. mam ból taki kłujący w środkowym i prawym nadbrzuszu o niewielkim nasileniu, bez związku z przyjmowaniem posiłku. ból np przez pol godzi jest potem znika, potem znow sie pojawia, tak od kilku dni. Ponieważ miałam kiedyś zapalenie bl. sluzowej zoladka obawiam sie czy to moze jest to. I czy jezeli jest to mozliwe to czy ciaza ochroni mnie przed jakimis groznymi powiklaniami.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną Pani dolegliwości rzeczywiście może być stan zapalny błony śluzowej żołądka, jednak na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i lekarza ginekologa. Pozdrawiam.