Kłujący ból w zębie po założeniu plomby

witam, dzisiaj byłem u dentysty i została mi założona plomba na górną 4, przed tym założony był tam fleczer. po niecałej godzinie zacząłem odczuwać coś jak by nakłuwanie igłą w miejscu plomby. nie jest to ciągły ból ustępuje i nasila się o jakiś czas.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Czasami taka nadwrażliwość po założeniu kompozytu występuje, jeśli po kilku dniach nie minie należy zgłosić sie do stomatologa, boimy sie samoistnego bólu w nocy który świadczy o zapaleniu miazgi i powinien byc alarmem który zmusza nas do natychmiastowej wizyty u stomatologa
Pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości, które Pan opisuje mogą pojawić się, szczególnie wtedy, gdy ubytek w zębie był głęboki. Jest to reakcja na szczelną odbudowę, którą jest właśnie kompozyt.
Jeśli sytuacja będzie się dłużej utrzymywać powinien Pan skonsultować się ze swoim lekarzem w celu podjęcia odpowiednich kroków.