Kłujący ból z lewej strony ciała - co oznacza?

Witam, Mam 18 lat. Chciałbym żeby Państwo pomogli mi zdiagnozować co mi jest. Ból ten występuje w okolicy mostka z lewej strony. Gdy zacznie się trwa nawet 30 min. Kuje i boli przy głębszym wdechu powietrza a także przy poruszaniu się a szczególnie przy poruszaniu torsem w prawo i lewo. Gdy przestaje boleć nie dzieje się to stopniowo tylko nagle coś tak jakby się przestawia albo pęka (tak mi się wydaje) i od razu jest lepiej. Wtedy wcale nie czuje bólu. Takie ataki zdarzają mi się ok 3 razy dziennie

Witam serdecznie.

W przypadku dolegliwości bólowych w klatce piersiowej zawsze należy wykluczyć schorzenia układu oddechowego oraz sercowo-naczyniowego.

Dlatego należy wykonać EKG, rtg klatki piersiowej oraz badania laboratoryjne. Taki ból może być również spowodowany schorzeniami kręgosłupa. Niewykluczone, że w ten sposób objawiają się nerwobóle.

Ale bez badania pacjenta oraz zebrania dokładnego wywiadu nie można postawić diagnozy. Dlatego proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam