Kłykciny kończaste w okolicach warg sromowych

Witam,zwracam sie do Pana ponieważ ginekolog wykrył u mnie kłykciny kończaste w okolicach warg sromowych zastosował antybiotyk , po czym po jakimś miesiącu znów się pojawiły zaproponował mi 3 dniowe smarowanie ich jakimś płynem które wykonywał u niego w gabinecie , czy jest jakiś sposób by się ich skutecznie pozbyć ?? Mam 24 lata i jestem zaniepokojona tym stanem , w sobotę będzie robił cytologię i poraz kolejny zastosuje antybiotyk przez kolejne 3dni .Proszę o jakąś odpowiedz, Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,
kłykciny kończyste są wywołane przez wirusy HPV, dlaczego stosowanie antybiotyków jest bezcelowe. Na niewielkie zmiany można stosować10-25% roztwór pedofilii lub Vagothyl, można też usunąć je za pomocą elektrokoagulacji. Zmiany większe należy wyciąć, najlepiej nożem elektrycznym. Sugeruję zmianę ginekologa.

Pozdrawiam.