Kłykciny kończyste a możliwość uprawiania seksu bez prezerwatywy

Witam, tydzień temu odebrałam wyniki cytologii, wyszła grupa 3. Od pół roku lecze kłykciny kończyste w okolicach intymnych, również mój partner miał kłykciny (w miejscach intymnych wymrażane raz, na ręce brodawki). Trzy dni temu zrobiłam test na hpv i czekam. Czy możemy z partnerem uprawiać seks bez prezerwatywy i seks oralny? Mój partner też zrobi test - co w przypadku gdy on będzie zarażony a ja nie? Seks z prezerwatywą już zawsze? Jestem przerażona.

Małgorzata Panek

Kłykciny kończyste są spowodowane infekcją HPV. Ponieważ występują u obojga z Państwa, powinni się Państwo leczyć oboje. W przypadku , gdy wyleczy się tylko Pani, może Pani się zarazić ponownie od partnera podczas stosunku bez zabezpieczenia.
Infekcja HPV jest czynnikiem ryzyka raka szyjki macicy, więc powinna Pani podlegać regularnym kontrolom u ginekologa.
Pozdrawiam