Kłykciny kończyste a negatywny wynik na obecność HPV

Witam, zdiagnozowano u mnie kłykciny kończyste, wynik na obecność wirusa HPV negatywny (37 genotypów, w tym 6,11,16,18). Czy mając kłykciny warto zaszczepić się czterowalentną szczepionką i czy kłykciny zawsze są objawem infekcji HPV czy też mogą wynikać z innej przyczyny (inna infekcja wirusowa,grzybicza, bakteryjna) ?

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie: www.analhpv.pl