Kłykciny kończyste a ryzyko zarażenia partnera

Witam Byłem u Dermatologa Stwierdził KŁYCINY zostały wyrwane bo było raptem 3. Mam również jedną kurzajkę moje pytania: - Jakie jest prawdopodobieństwo że zaraziłem tym swoją dziewczynę ? kochaliśmy sie 2 razy bez gumki jakieś 2 miesiące temu. - co mam robić żeby jej ewentualnie tym nie zarazić i czy ten wirus po 2 latach zniknie i nie będę nosicielem ? - czy robić od razu szczepienie i pozbyć się tego ? - ona posiadała wcześniej kurzajki wiec już ma w organiźmie HPV ? - co robić a czego nie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku występowania kłykcin istnieje prawdopodobieństwo zarażenia partnerki podczas kontaktów seksualnych. Partnerka powinna udać się na wizytę do lekarza celem diagnostyki i leczenia. Do tego czasu należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.