Kłykciny kończyste u siebie i partnera a możliwość zarażenia

Witam. Miesiąc temu zauważyłam u siebie kłykciny kończyste, okazało się, że ma je również mój mąż. Jesteśmy ze sobą 12 lat i byliśmy dla siebie pierwszymi partnerami seksualnymi. Wiem z całą pewnością, że żadne z nas nie zdradziło, w jaki inny sposób mogliśmy się zarazić?

Wirusem HPV można zarazić się tez przez kontakt fizyczny skóra-skóra, ale zazwyczaj typy wirusa odpowiedzialne za powstawanie kłykcin są przenoszone przez kontakty seksualne. Proponuje wizytę u dermatologa/wenerologa który ma dostęp do specjalistycznych badań pozwalających określić typ wirusa.