Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kobiecy kształt sylwetki i uczucie przewlekłego zmęczenia

Mam 35 lat i wstydliwy problem. Moja sylwetka ma kobiece kształty : mam szerokie biodra, wąskie barki, ręce są szczupłe, ale jest otyłość brzuszna. Mam zawsze bardzo podkrążone zmęczone oczy, występują problemy z erekcją, ciągle czuję się zmęczony i brak mi siły, odczuwam także bóle stawów, jakby trzeszczenie, chrobotanie w kościach, nie mam mięśni jak facet. Wstydzę się tego jak wyglądam, szczególnie gdy mam się rozebrać, bo nie wygląda to dobrze. Czym mogą być spowodowane takie objawy?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
54 poziom zaufania

Dzień dobry. Może Pan mieć problemy z równowagą hormonalną. Warto zrobić badania u endokrynologa. Najlepszym podejściem dietetycznym jest tu dieta LCHF lub Paleo. Warto zainteresować się tematem! Pozdrawiam serdecznie

0

Witam,

Powinien Pan udać się do lekarza. Warto byłoby wykonać badania hormonalne, takie m.in. jak stężenie testosteronu, estradiolu, FSH i LH, kortyzolu, TSH i prolaktyny - wszystko rano na czczo Najprawdopodobniej wymaga Pan leczenia endokrynologicznego, ale to można będzie ocenić po dokładnym zbadaniu Pana i określenia stężeń poszczególnych hormonów.

Pozdrawiam

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy