Kobieta,,48 lat-Czy zakrzepica może dotyczyć kończyn górnych?

Bolą mnie ręce,szczególnie prawa,od łokcia w dół.Ręka jest spuchnięta.Wysiłek fizyczny-najprostszy-sprawia mi problem.Ostatnio miałam rodzinę w domu,wymagało to wiele pracy i od tego się zaczęlo.Najgorzej jest w nocy-ręcecierpną,bolą,zanika w nich krążenie.Muszę wstać,pochodzić,poruszać kończynami.Od 3 nocy stosuję opaski na nadgarstki ze sklepu medycznego,bo nadgarstki -zwłaszcza prawy-bolą mnie najbardziej.CZy to zmęczenie rąk,czy cieśnia nadgarstków,czy zakrzepica?OD lat bioręleki,których skutkiem może być zakrzepica.

Szanowna Pani,

Objawy opisane przez Panią mogą mieć wiele przyczyn. Należą do nich mi.in. zaburzenia neurologiczne-np.zmiany w kręgosłupie szyjnym, niedokriwenie kończyny, zaburzenia krążenia żylnego.

Jednak wykrzepianie w żyłach kończyny górnej nie jest częste, aczkolwiek niewykluczone.

Drętwienie jest bardziej charakterystyczne dla zaburzeń neurologicznych oraz niedokrwiennych. Nie można również wykluczyć chorób układowych(reumatycznych) oraz wielu innych przyczyn.

Napewno objawów tych nie należy lekceważyć, gdyż ich konsekwencje mogą być poważne. Powinna Pani udać się do lekarza, ponieważ w celu zlokalizowania przyczyny konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki. Tylko w ten sposób będzie można podjąć odpowiednie działania w celu zapobieżenia lub zminimalizowania powikań.

Pozdrawiam serdecznie