Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy na tydzień przed miesiączką

Kochaliśmy się z dziewczyną 19 kwietnia i pękła prezerwatywa. Tydzień później ok. 26 kwietnia dostała okres, ale późnień pojawiły się u niej brązowe plamienia i powiedziała, że podobnie jak kiedyś, kiedy była w ciąży. 17 maja zrobiła badania kwi betaHCG i wynik wyszedł 4 mIU/ml.

Witam! Przytoczony wynik badania jednoznacznie wyklucza ciążę. Przyjmuje się, iż test z krwi daje wiarygodne wyniki już w 8 dobie od zbliżenia. Pana partnerka wykonała go po niemal miesiącu. Plamienia międzymiesiączkowe są objawem niespecyficznym, występującym w wielu schorzeniach i zaburzeniach. Do ustalenia właściwej przyczyny dolegliwości, konieczna jest wizyta u ginekologa. Pozdrawiam