Mężczyzna , 28 lat Witam Czy jeśli stomatolog przy leczeniu kanałowym będzie używał koferdamu to czy tak jak przy normalnym zabiegu będę miał włożoną z boku rurkę odsysającą ślinę? Patrzą na zdjęcia takich zabiegów tego nie widzę a bez rurki nie dam rady poddać się takiemu leczeniu tym bardziej, że mam też problem z zatokami i muszę przełykać mogę się zakrztusić. I czy jest też możliwość odsysania drugą rurą nadmiaru śliny z okolic języka przy takim leczeniu bo przy normalnym także higienistka u mnie to stosowała.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
zawsze jest możliwość usunięcia nadmiaru śliny. Myślę, że na zdjęciach nie pokazywano ssaka tylko z tego powodu, żeby zdjęcie było bardziej przejrzyste. Poza tym może Pan przed zabiegiem poprosić lekarza i asystę o szczególną uwagę, żeby nie musiał się Pan obawiać zakrztuszenia.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • RTG zębów – Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów.
  • Ból zębaBól zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: