Koktajle z surowych warzyw zamiast posiłków

Jak wplynie na moje zdrowie picie koktajlow z surowych warzyw zamiast jedzenia normalnych posilkow owoce zamiast slodyczow . Czy organizm bedzie funkcjonowal poprawnie. Czy dziecku to nie zaszkodzi. Oczywiscie to jest cala dieta . Proszę o wartosciowa odpowiedz .

Witam Panią. Same warzywa w formie koktajli nie mogą zastępować normalnych posiłków. Proszę pamiętać, że dieta (szczególnie dziecka) powinna być pełnowartoścowa, z odpowiednią ilością białka, tłuszczu, węglowodanów. Bazując na samych koktajlach z surowych warzyw z pewnością nasza dieta nie będzie spełniała oczekiwań naszego organizmu. Warzywa powinniśmy spożywać w ilości 5-6 porcji dziennie, najlepiej w postaci surówek. Tworząc z nich koktajle pozbywamy się błonnika, którego nasz organizm potrzebuje. Dlatego korzystniejsze jest spożywanie warzyw w postaci nieprzetartej. Oczywiście koktajle warzywne raz dziennie moga się okazac idealnym zamiennikiem porcji warzyw i będzie to jak najbardziej wskazane, natomiast dieta powinna również obfitować w białko (chude mięso, nabiał, ryby), węglowodany złożone (gruboziarniste kasze, ryż brązowy, peiczywpo razowe) oraz zdrowe tłuszzce (oliwa z oliwek, orzechy, sezam). Dlatego odpowiedz jest taka: Warzywa-TAK, 5 razy dziennie, natomiast same warzywa w formie koktajli nie mogą zastępować normalnych posiłków tj. obiad, sniadanie czy kolacja. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

zdecydowanie odradzam!! Koktajle warzywne i owoce mogą być jedynie dodatkiem do diety a nie zastępować posiłek. Wpłynie to negatywnie na Pani zdrowie - na początku pewnie Pani schudnie ale później może pojawić sie efekt jo-jo. Do tego osłabi Pani swój organizm, zaczną się problemy ze skórą, włosami i paznokciami. Może Pani tez zaburzyć gospodarkę hormonalną.
Proszę jadać regularnie 5 pełnowartościowych posiłków dziennie i dołączyć do tego koktajle skoro je Pani lubi a są zdrowe:)
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk