Kolacja białkowa a redukcja wagi

Witam czy jest udowodnione, że kolacja białkowa pomaga w redukcji wagi?

Witam serdecznie,

Często podczas redukcji wagi zaleca się kolacje bogate w białko ponieważ organizm potrzebuje dużo czasu na rozłożenie białka. Dlatego uczucie nasycenia utrzymuje się dłużej. Zwiększona ilość białka w diecie oznacza też większą produkcję enzymów białkowych, co jeszcze bardziej napędza metabolizm.Białko jedzone na kolacje odżywia nasze komórki przez około 8godz. ponieważ mniej więcej tyle czasu potrzeba na jego całkowite przetrawienie. Do białka jedzonego na kolacje warto yc sporą porcję warzyw.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk